Egyesületünk 12 népi kézműves szakágban hirdeti meg államilag elismert szakképesítésre felkészítő képzéseit, továbbá várunk jelentkezőket a népi játék és kismesterségek oktatója képzésre, illetve a népi játszóházvezetői tanfolyamra is. A 12 szakág a következő: csipkekészítő, faműves, fajátékkészítő, fazekas, gyékény-, szalma-, csuhétárgykészítő, kézi- és gépi hímző, kosárfonó, mézeskalács díszítő, nemezkészítő, népi bőrműves, szíjgyártó-nyerges, szőnyegszövő, takács.

A képzések célja, hogy a népi kézművesség területén az évszázadok alatt felhalmozott tudás átöröklőd-jön a mai kor embere számára, így tovább tudjuk adni a hagyományos népi kézműves örökség szakmákat. Meggyőződésünk, hogy e tudás sok ember számára jelent kikapcsolódást, élményt, és egyben alkotási lehetőséget is.

A békéscsabai népi kézműves oktatás filozófiája a kezdetektől változatlan maradt. Ez a hitelesség, a szakszerűség, a gyakorlatorientáltság, a pontosság és az emberség. Erről sok száz végzett szakember tanúskodhat, akik rendszeresen visszajárnak az alma materbe különböző továbbképzésekre.

2018-tól egyesületünk szervezi a tudásátadás különböző formáit, ebben benne vannak a szakképesítést nyújtó képzések, az akkreditált tanfolyamok, a különböző időtartamú műhelyfoglalkozások és a nyári táborok. Referenciának tekintjük, hogy a felsorolt formákban az elmúlt négy év alatt 247 csoportban 3025 fő vett részt. A szakképesítést nyújtó kurzusokban 11 szakágban – bőrműves, faműves, fazekas, hímző, kosárfonó, mézeskalács-készítő, nemezes, népi játék kismesterségek oktatója, szíjgyártó, szőnyegszövő és takács - eddig 164-en tettek sikeres vizsgát. Jelenleg 12 csoportban 122 résztvevő sajátítja el a népi kézművesség szakma fortélyait.

A képzések jelentkezési feltételeit, bemeneti követelményeit, részletes szakmai tartalmát, képzési díját, annak fizetési módját, rendszerességét a csatolt részletes felhívásunk tartalmazza. Arra törekszünk, hogy megfizethető áron, méltányos részletfizetési lehetőségekkel elérhetővé tegyük képzéseinket az érdeklődők számára.

A képzéseket minimum 8 fő jelentkezése esetén indítjuk.

A képzésekre jelentkezni 2023. június 30-ig az alábbi link kitöltésével lehet:

JELENTKEZÉSI LAP


LETÖLTÉSEK:

bmne_felnottkepzesi_felhivasok_2023.pdf

bmne_felnottkepzesi_felhivasok_2023_adatkezelesi_tajekoztato.pdf

P, febr. 24, 2023
A Békés Megyei Népművészeti Egyesület és a Békés Megye Népművészetéért Alapítvány, különböző...
Cs, febr. 09, 2023
Egyesületünk 12 népi kézműves szakágban hirdeti meg államilag elismert szakképesítésre felkészítő...
Sze, jan. 11, 2023
Háromnapos szakmai tanulmányutat szervezett Erdélybe a Békés Megyei Népművészeti Egyesület még...
Sze, jan. 11, 2023
Az Országos Képzési Jegyzék (röviden OKJ) tartalmazta a Magyarországon hivatalosan megszerezhető...
K, szept. 13, 2022
A Békés Megyei Népművészeti Egyesület és a Békés Megye Népművészetéért Alapítvány a korábbi...
Cs, jún. 02, 2022
A Körös-völgyi Sokadalom a Dél-Alföld népművészetének ünnepe Gyulán, a vár előtt kialakított...
K, márc. 29, 2022
A Békés Megyei Népművészeti Egyesület és a Békés Megye Népművészetéért Alapítvány, különböző...
P, márc. 25, 2022
Programsorozat a Népi Kézműves Alkotóházak és Műhelygalériák IX. Országos Hetéhez csatlakozva a...
Cs, márc. 17, 2022
!!!MEGHOSSZABBÍTOTT JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ - 2022. AUGUSZTUS 31.!!! Kedves Érdeklődő! Az...