DÉL-ALFÖLDI GYERMEK KÉZMŰVES TÁBOR

 

Az 1990-es évek végétől tapasztaltuk, hogy a táborlakók szívesen hozták el unokáikat, gyermekeiket magukkal, akik idejüket az „Agórában” töltötték el. A táborlakók kezdeményezése volt, hogy a nagytáboron belül egy „Mini” altábort nyissunk.

 

A fiatal táborlakók egy nagy csoportot alkotva önállóan tevékenykednek, ugyanakkor megvalósul a szerves átörökítés folyamata is. A foglalkozások szünetében megnézhetik a sokféle mesterséget és láthatják, hogy az idősebbek keze alól hogyan kerülnek ki újabb- és újabb alkotások. Odamehetnek az idősebb mesterekhez, beszélhetnek velük a mesterségükről. Az eltelt időben a gyerekek is a tábor esti programjainak részeseivé váltak, közösen énekelhettek, táncolhattak, mesélhettek, eleveníthették fel a népszokásokat az idősebbekkel. Magukba szívhatták népművészetünk teljes szellemiségét.

 

A gyerekek számára nagy sikerélményt nyújt egy-egy tárgy elkészítése. Öröm látni, amikor a kész alkotásokból rendezett „mini kiállításon” a gyerek-tárlatvezetők elmesélik szüleiknek, hogy mit hogyan készítettek és az miért jelentős és miért fontos.

A tárgykészítés mellett a csoportvezetők népi játékok, mondókák, mesék segítségével néprajzi alapismereteket is nyújtanak a gyerekeknek. Évente elsajátíthatják egy kiválasztott tájegység néptáncának alaplépéseit.

 

 

Rendhagyó tárlatlátogatásra invitálunk mindenkit!

A "Népi textíliák a mai életünkben” című országos pályázati kiállítás ugyan jelenleg is áll Békéscsabán, a Megyei Könyvtárban, de sajnos a vírus miatt nem látogatható.
Dőljenek, hátra a fotelben, nézzék végig a videókat és gyönyörködjenek az alkotók szebbnél szebb munkáiban!
A kétrészes, összesen közel húsz-huszonöt perces film adjon mindenkinek örömet és reményt arra, hogy ez a rémálom rövidesen befejeződik és ismét visszatérhetünk a megszokott, vagy egy kicsit megváltozott életünkhöz.
A filmek az egyesületünk YouTube csatornáján bármikor megtekinthetők, azonban az alábbi két linkre kattintva máris láthatók.

Jó egészséget kívánunk ! #maradjotthon
Cs, okt. 15, 2020
A Békés Megyei Népművészeti Egyesület „Innováció a kézművességben” című -...
Cs, okt. 01, 2020
Az Emberi Erőforrás Minisztériuma, a Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a...
Cs, júl. 09, 2020
Kedves Alkotók! Az idei év sok váratlan fordulattal lep meg bennünket, amelyek között vannak jók...
K, jún. 23, 2020
Ezúton szeretnénk figyelmükbe ajánlani a közelmúltban megjelent Magyar Falu Program Falusi Civil...
P, jún. 19, 2020
A mai naptól, a veszélyhelyzet megszűnésével újraindulhatnak a közművelődési tevékenységek,...
K, jún. 16, 2020
A kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel a XVII. Országos Népművészeti Kiállítás...
Cs, jún. 04, 2020
Egyesületünk, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület, különböző partnerszervezetekkel közösen 1989...
P, máj. 29, 2020
NÉPI KÉZMŰVES NAPKÖZIS TÁBOROK A NÉPMŰVÉSZETI ALKOTÓHÁZBAN BÉKÉSCSABA, OROSHÁZI U. 32. A Békés...
Szo, máj. 16, 2020
Júniusra tervezett rendezvényeink - a koronavírus miatti jogi szabályozásra tekintettel -...